My review

If you want to say something nice about Sandboxie
Post Reply
grzesiek
Posts: 1
Joined: Thu Sep 13, 2012 1:23 pm

My review

Post by grzesiek » Fri Sep 14, 2012 12:21 pm

Hello! I wrote review in polish language.

Sandboxie jest swego rodzaju piaskownicą służącą do bezpiecznego uruchamiania dowolnego programu. Program uruchomiony w tzw. Piaskownicy nie wpuszcza szkodliwego oprogramowania do naszego systemu. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie przed nieznanymi aplikacjami które chcemy przetestować bez ryzyka uszkodzenia systemu.


Cena:
Do wyboru mamy licencję roczną lub dożywotnią.
Licencja roczna – około 70 zł
Licencja dożywotnia – około 150 zł

Oczywiście bardziej opłacalne jest kupno wersji dożywotniej ponieważ potem nie będziemy ponosić już żadnych opłat za używanie programu. Już na samym początku zachęcam do nabycia licencji na tenże program ponieważ jest to naprawdę bardzo solidny produkt o dużych możliwościach.


Wygląd / Obsługa
Image
Wygląd Sandboxie nie budzi zastrzeżeń. Wszystkie opcje znajdują się w odpowiednim miejscu. Każdy użytkownik powinien poradzić sobie z jego obsługą. Należy pamiętać że uruchamianie dowolnego programu w piaskownicy jest możliwe tylko w zarejestrowanej wersji programu. Darmowa wersja umożliwia jedynie uruchamianie przeglądarki internetowej. Dla mało wymagających użytkowników ta druga opcja wystarczy w zupełności jednak dla osób które często mają styczność z nieznanym oprogramowaniem powinni kupić licencję. Ja często eksperymentuje z programami więc Sandboxie bardzo mi się przydaje.


URUCHOMIENIE DOWOLNEGO PROGRAMU
Image
Image
Postanowiłem uruchomić w piaskownicy program WinRAR. O tym że program jest pod protekcją Sandboxie świadczy znak [#] co widać w powiększeniu na dołączonym zrzucie ekranu. W ten sposób uruchomiony WinRAR może rozpakować każdy, nawet niebezpieczny plik a i tak nie wpłynie to na nasz system. Sam przekonałem się o tym wiele razy kiedy musiałem sprawdzić pliki rar niewiadomego pochodzenia. Uruchamiając WinRARa w piaskownicy okazało się że są to wirusy, dzięki temu zapobiegłem infekcji komputera a to wszystko dzięki Sandboxie.


KONFIGURACJA SANDBOXIE
Image
Na zrzucie widzimy okno ustawień piaskownicy. Jest mnóstwo różnych opcji. Warto przejrzeć każdą zakładkę bo możemy znaleźć tam opcje które nas zainteresują. Można testować różne ustawienia i dostosować Sandboxie do własnych potrzeb.


MOJE OCENY
Wygląd 9/10
Język programu 10/10
Obsługa 9/10
Możliwości 10/10

Średnia ocen: 9.5

Podsumowując, Sandboxie to znakomity program. Dla mnie jest najlepszym oprogramowaniem tego typu. Skutecznie chroni wszystkie programy. Jest całkowicie spolszczony to duży atut. Ogromne możliwości i łatwa obsługa sprawia że moja ogólna ocena programu wynosi aż 9.5 to bardzo dużo dlatego polecam wszystkim Sandboxie ze względu na jego funkcjonalność.[/url]

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests